Neurologopeda

Gabinet neurologopedyczny

diagnoza i terapia

Miejsce przyjazne dziecku. Ogromny profesjonalizm, a jednocześnie miła atmosfera. Polecam miejsce, które stworzyła Pani Sabina..

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Czym zajmuje się neurologopeda?

W naszym centrum prowadzimy terapię i diagnozę neurologopedyczną. Każde dziecko trafiające pod naszą opiekę diagnozowane jest przez neurologopedę, który po dokonaniu diagnozy decyduje o wyborze terapeuty dla danego dziecka. Neurologopeda obejmuje opieką terapeutyczną przypadki, w których potrzebne są dodatkowe kompetencje z zakresu pracy z osobami ze złożonymi problemami komunikacyjnymi. Dodatkowo, w ramach współpracy z ortodontą, konsultuje pacjentów przed i w trakcie leczenia ortodontycznego.

 

Dla kogo?

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy wynikającym z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (afazja, alalia).

  • Dla dzieci z dziecięcą apraksją mowy.

  • Dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, Zespół Aspergera).

  • Dla dzieci urodzonych przedwcześnie, z nieprawidłowych ciąż i porodów.

  • Dla dzieci z wadami i zespołami genetycznymi.

  • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, dyslalia obwodowa).

  • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

  • Jako uzupełnienie leczenia ortodontycznego.

Diagnoza neurologopedyczna

 -Zarezerwuj spotkanie

- Dokonaj płatności (karta lub przelew)

- Możesz przełożyć termin do dwóch dni przed lub zrezygnować

Diagnoza to spotkanie trwające do dwóch godzin, w którego trakcie terapeuta prowadzi wywiad z Rodzicem i badanie dziecka. Wizyta kończy się przedstawieniem diagnozy oraz konsultacją problemu, zaleceniami do pracy czy wskazaniem do terapii. Na prośbę wydajemy także pisemną opinię.

Rejestracja na diagnozę jest bardzo prosta - wybieramy datę i godzinę spotkania, podajemy swoje dane i przechodzimy do płatności. Warto pamiętać, że do wyboru są daty w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Po zakończonym procesie rezerwacji można jeszcze zmienić wybór daty i godziny (do dwóch dni przed) przy pomocy utworzonego konta.

Terapia neurologopedyczna

 

- Pewność stałej godziny do końca roku szkolnego.

- Regularność spotkań.

- Płatność z góry za miesiąc.

- Możliwość przekładania zajęć.

Terapia neurologopedyczna to seria indywidualnych spotkań z dzieckiem, które odbywają się zawsze o tej samej porze w tym samym dniu tygodnia, np. w każdy czwartek o 17:00. Rodzic wybiera termin pierwszego spotkania, a system rezerwuje mu ten dzień i godzinę do końca roku szkolnego, aby zapewnić stałą porę zajęć (poza świętami i dniami zwyczajowo wolnymi jak np. Wigilia). Terapia może trwać jednak krócej niż do czerwca, np. gdy osiągnie cel lub  jedna ze stron może zdecyduje o jej zakończeniu. Po wybraniu pierwszego terminu i wypełnieniu formularza, należy spodziewać się wiadomości email z potwierdzeniem oraz rachunkiem za kolejne zajęcia, która nadejdzie w ciągu 24 godzin. 

Każdy Rodzic ma dostęp do grafiku spotkań poprzez konto w serwisie internetowym, dzięki któremu sprawdzi kolejne terminy. Konto pozwala także na przekładanie zajęć do dwóch dni przed, w ramach jednego miesiąca kalendarzowego, nie dalej niż na dwa tygodnie w przód. Zmian można dokonywać wielokrotnie. W specjalnych okolicznościach i za zgodą terapeuty oraz Rodzica zajęcia mogą mieć formę online, co dotyczy szczególnie profilaktyki anty-covid.  Szczegóły w regulaminie.

Dojazd z Krakowa

Dojazd z Krakowa to kilkanaście minut!

Szukasz kontaktu?

Zapraszamy do korzystania z formularza! Kontakt telefoniczny jest ograniczony, ale obiecujemy oddzwaniać. Zapraszamy też do wizyty osobistej! Nie znajdziecie u nas jednak recepcji, ale będziecie mogli spędzić czas wśród roślin w poczekalni.

Centrum Terapii Dziecięcej Toto

Logopeda - Terapia SI - Psycholog

Zabierzów - Krzeszowice - Wielka Wieś

ul. Zielona 1a/6

32-082 Bolechowice k. Zabierzowa

+48 662 323 663

  • Facebook