top of page

Neurologopeda dziecięcy

Neurologopeda kraków

Gabinet neurologopedyczny

diagnoza i terapia

Miejsce przyjazne dziecku. Ogromny profesjonalizm, a jednocześnie miła atmosfera. Polecam miejsce, które stworzyła Pani Sabina..

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Szukasz neurologopedy dziecięcego z Krakowa lub okolicy? Chcesz umówić swoje dziecko na diagnozę i terapię? 

Czym zajmuje się neurologopeda dziecięcy?

W naszym Centrum neurologopeda dziecięcy prowadzi diagnozę i terapię. Każde dziecko trafiające pod naszą opiekę diagnozowane jest przez specjalistę, który decyduje o wyborze odpowiedniego terapeuty dla dziecka. Neurologopeda dziecięcy obejmuje opieką terapeutyczną przypadki, w których potrzebne są dodatkowe kompetencje z zakresu pracy z osobami ze złożonymi problemami komunikacyjnymi, niemowlęta oraz dzieci z zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo, w ramach współpracy z ortodontą, konsultuje pacjentów przed i w trakcie leczenia ortodontycznego. Nasi specjaliści różnią się kompetencjami i zalecamy przed rezerwacją zapoznać się z ich charakterystyką lub skontaktować się z nami bezpośrednio w celu dokonania odpowiedniego wyboru.

Dla kogo neurologopeda dziecięcy?

 • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy wynikającym z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (afazja, alalia).

 • Dla dzieci z dziecięcą apraksją mowy.

 • Dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, zespół Aspergera).

 • Dla dzieci urodzonych przedwcześnie, z nieprawidłowych ciąż i porodów.

 • Dla dzieci z wadami i zespołami genetycznymi.

 • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, dyslalia obwodowa).

 • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

 • Dla dzieci charakteryzujących się wybiórczością pokarmową.

 • Jako uzupełnienie leczenia ortodontycznego.

Nasze Centrum zlokalizowane w Bolechowicach, obok zjazdu Kraków Modlniczka. Na spotkanie z neurologopedą dziecięcym najszybciej można dojechać z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic, Olkusza, Skawiny, Trzebini i okolic.

Relacje

Staramy się zapewnić pełen komfort pracy naszym terapeutom, aby mogli wejść w odpowiednią relację z dzieckiem. Przeczytaj dlaczego to takie ważne.

Kwalifikacje

Nasi terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i regularnie podnoszą swoje kompetencje. Zobacz spejcalistów.

Superwizja

Wszystkie przypadki są konsultowane w gronie terapeutów, co pozwala regularnie weryfikować obserwacje i dostosowywać metody. Przeczytaj o superwizji.

Wsparcie

Terapie są konsultowane także z innymi specjalistami, m.in. z terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem. Współpracujemy także z ortodontami i fizjoterapeutami.

Opieka

Nasi terapeuci objęci są opieką psychoterapeuty, który pomaga im indywidualnie mierzyć się z wyzwaniami.

Metody

Przeczytaj dlaczego tak dużo czasu spędzamy na podłodze lub wykorzystujemy nietypowe techniki.

Konsultacja neurologopedyczna

 • Zarezerwuj spotkanie

 • Dokonaj płatności (karta lub przelew)

 • Możesz przełożyć termin do dwóch dni przed planowanym spotkaniem lub zrezygnować z pełnym zwrotem płatności

W czasie konsultacji neurologopeda dziecięcy przeprowadza wywiad z Rodzicem lub Opiekunem, bada dziecko oraz omawia wszystkie wątpliwości i ewentualne wskazania do dalszej terapii. To także dobry czas na zadawanie pytań.  W przypadku spotkania z młodszymi dziećmi (głównie poniżej 3 roku życia), złożonych problemów lub potrzeby przygotowania opinii, terapeuta może zalecić odbycie kolejnej wizyty w  w celu wykonania większej liczby testów.

Konsultacja neurologopedyczna  przeznaczona jest także dla Rodziców, którzy korzystali wcześniej z diagnozy lub terapii (w naszej lub innej placówce) i chcą skontrolować mowę dziecka. 

Terapia neurologopedyczna

 • Pewność stałej godziny do końca roku szkolnego.

 • Regularność spotkań.

 • Płatność z góry za miesiąc.

 • Możliwość przekładania zajęć.

Terapia neurologopedyczna dla dzieci to seria indywidualnych spotkań, które odbywają się zawsze o tej samej porze w tym samym dniu tygodnia, np. w każdy czwartek o 17:00. Rodzic wybiera termin pierwszego spotkania, a system rezerwuje ten dzień i godzinę na czas nieokreślony.

.

Po wybraniu pierwszego terminu i wypełnieniu formularza w ciągu 24 godzin na podany adres email zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem oraz rachunkiem za kolejne zajęcia. ​

Grafik spotkań jest dostępny w systemie internetowym, wystarczy się zalogować. W systemie można także dokonać zmian terminów zajęć – najpóźniej na dwa dni przed planowanym spotkaniem. Zmian można dokonywać wielokrotnie, w ramach jednego miesiąca kalendarzowego i maksymalnie na dwa tygodnie do przodu. W specjalnych okolicznościach i za zgodą terapeuty zajęcia mogą mieć formę online, szczególnie w ramach profilaktyki anty-covid. Szczegóły w regulaminie.

Neurologopeda dziecięcy Kraków

Nasze Centrum znajduje się obok obwodnicy. Dojazd na spotkanie z neurologopedą dziecięcym zajmuje tylko kilkanaście minut! 

bottom of page