Neurologopeda dziecięcy

Gabinet neurologopedyczny

diagnoza i terapia

Miejsce przyjazne dziecku. Ogromny profesjonalizm, a jednocześnie miła atmosfera. Polecam miejsce, które stworzyła Pani Sabina..

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Szukasz neurologopedy dziecięcego z Krakowa lub okolicy? Chcesz umówić swoje dziecko na diagnozę i terapię? 

Czym zajmuje się neurologopeda dziecięcy?

W naszym Centrum neurologopeda dziecięcy prowadzi diagnozę i terapię. Każde dziecko trafiające pod naszą opiekę diagnozowane jest przez specjalistę, który decyduje o wyborze odpowiedniego terapeuty dla dziecka. Neurologopeda dziecięcy obejmuje opieką terapeutyczną przypadki, w których potrzebne są dodatkowe kompetencje z zakresu pracy z osobami ze złożonymi problemami komunikacyjnymi. Dodatkowo, w ramach współpracy z ortodontą, konsultuje pacjentów przed i w trakcie leczenia ortodontycznego.

Dla kogo neurologopeda dziecięcy?

 • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy wynikającym z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (afazja, alalia).

 • Dla dzieci z dziecięcą apraksją mowy.

 • Dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, zespół Aspergera).

 • Dla dzieci urodzonych przedwcześnie, z nieprawidłowych ciąż i porodów.

 • Dla dzieci z wadami i zespołami genetycznymi.

 • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, dyslalia obwodowa).

 • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

 • Jako uzupełnienie leczenia ortodontycznego.

 

Nasze Centrum zlokalizowane w Bolechowicach, obok zjazdu Kraków Modlniczka. Na spotkanie z neurologopedą dziecięcym najszybciej można dojechać z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic, Olkusza, Skawiny, Trzebini i okolic. 

Diagnoza neurologopedyczna

 • Zarezerwuj spotkanie

 • Dokonaj płatności (karta lub przelew)

 • Możesz przełożyć termin do dwóch dni przed planowanym spotkaniem lub zrezygnować

Diagnoza to spotkanie trwające do dwóch godzin. W trakcie spotkania terapeuta przeprowadza  wywiad z Rodzicem i bada dziecko. Na koniec wizyty neurologopeda dziecięcy wystawia diagnozę oraz  konsultuje problem. Wystawia także indywidualne zalecenia do pracy lub wskazanie na terapię. Na prośbę rodziców nasze Centrum wystawia także pisemną opinię z diagnozy. ​

Rejestracja na diagnozę neurologopedyczną jest bardzo prosta – wystarczy założyć konto, wybrać datę i godzinę spotkania oraz opłacić wizytę. Warto pamiętać, że do wyboru są terminy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Po zakończonym procesie rejestracji można jeszcze zmienić datę i godzinę spotkania w systemie. Musi się to jednak odbyć najpóźniej do dwóch dni przed planowaną wizytą. 

Terapia neurologopedyczna

 • Pewność stałej godziny do końca roku szkolnego.

 • Regularność spotkań.

 • Płatność z góry za miesiąc.

 • Możliwość przekładania zajęć.

Terapia neurologopedyczna dla dzieci to seria indywidualnych spotkań, które odbywają się zawsze o tej samej porze w tym samym dniu tygodnia, np. w każdy czwartek o 17:00. Rodzic wybiera termin pierwszego spotkania, a system rezerwuje ten dzień i godzinę do końca roku szkolnego (obecnie przyjmowane rezerwacje obowiązują do końca wakacji). Zajęcia odbywają się także w ferie, z wyjątkiem Świąt i dni zwyczajowo wolnych jak np. Wigilia. Terapia może zakończyć się w trakcie roku szkolnego, np. gdy zostanie osiągnięty cel lub jedna ze stron zdecyduje o jej zakończeniu. Po wybraniu pierwszego terminu i wypełnieniu formularza w ciągu 24 godzin na podany adres email zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem oraz rachunkiem za kolejne zajęcia. ​

Grafik spotkań jest dostępny w systemie internetowym, wystarczy się zalogować. W systemie można także dokonać zmian terminów zajęć – najpóźniej na dwa dni przed planowanym spotkaniem. Zmian można dokonywać wielokrotnie, w ramach jednego miesiąca kalendarzowego i maksymalnie na dwa tygodnie do przodu. W specjalnych okolicznościach i za zgodą terapeuty zajęcia mogą mieć formę online, szczególnie w ramach profilaktyki anty-covid. Szczegóły w regulaminie.