top of page

Neurologopeda dziecięcy

Neurologopeda kraków

Gabinet neurologopedyczny

diagnoza i terapia

Miejsce przyjazne dziecku. Ogromny profesjonalizm, a jednocześnie miła atmosfera. Polecam miejsce, które stworzyła Pani Sabina..

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Szukasz neurologopedy dziecięcego z Krakowa lub okolicy? Chcesz umówić swoje dziecko na diagnozę i terapię? 

Czym zajmuje się neurologopeda dziecięcy?

W naszym Centrum neurologopeda dziecięcy prowadzi diagnozę i terapię. Każde dziecko trafiające pod naszą opiekę diagnozowane jest przez specjalistę, który decyduje o wyborze odpowiedniego terapeuty dla dziecka. Neurologopeda dziecięcy obejmuje opieką terapeutyczną przypadki, w których potrzebne są dodatkowe kompetencje z zakresu pracy z osobami ze złożonymi problemami komunikacyjnymi, niemowlęta oraz dzieci z zaburzeniami odżywiania. Dodatkowo, w ramach współpracy z ortodontą, konsultuje pacjentów przed i w trakcie leczenia ortodontycznego. Nasi specjaliści różnią się kompetencjami i zalecamy przed rezerwacją zapoznać się z ich charakterystyką lub skontaktować się z nami bezpośrednio w celu dokonania odpowiedniego wyboru.

Dla kogo neurologopeda dziecięcy?

 • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy wynikającym z uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego (afazja, alalia).

 • Dla dzieci z dziecięcą apraksją mowy.

 • Dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju (autyzm, zespół Aspergera).

 • Dla dzieci urodzonych przedwcześnie, z nieprawidłowych ciąż i porodów.

 • Dla dzieci z wadami i zespołami genetycznymi.

 • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, dyslalia obwodowa).

 • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

 • Dla dzieci charakteryzujących się wybiórczością pokarmową.

 • Jako uzupełnienie leczenia ortodontycznego.

Nasze Centrum zlokalizowane w Bolechowicach, obok zjazdu Kraków Modlniczka. Na spotkanie z neurologopedą dziecięcym najszybciej można dojechać z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic, Olkusza, Skawiny, Trzebini i okolic.

Relacje

Staramy się zapewnić pełen komfort pracy naszym terapeutom, aby mogli wejść w odpowiednią relację z dzieckiem. Przeczytaj dlaczego to takie ważne.

Kwalifikacje

Nasi terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i regularnie podnoszą swoje kompetencje. Zobacz spejcalistów.

Superwizja

Wszystkie przypadki są konsultowane w gronie terapeutów, co pozwala regularnie weryfikować obserwacje i dostosowywać metody. Przeczytaj o superwizji.

Wsparcie

Terapie są konsultowane także z innymi specjalistami, m.in. z terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem. Współpracujemy także z ortodontami i fizjoterapeutami.

Opieka

Nasi terapeuci objęci są opieką psychoterapeuty, który pomaga im indywidualnie mierzyć się z wyzwaniami.

Metody

Przeczytaj dlaczego tak dużo czasu spędzamy na podłodze lub wykorzystujemy nietypowe techniki.

Diagnoza neurologopedyczna

 • Zarezerwuj spotkanie

 • Dokonaj płatności (karta lub przelew)

 • Możesz przełożyć termin do dwóch dni przed planowanym spotkaniem lub zrezygnować

Diagnoza to spotkanie trwające do dwóch godzin. W trakcie spotkania terapeuta przeprowadza  wywiad z Rodzicem i bada dziecko. Na koniec wizyty neurologopeda dziecięcy wystawia diagnozę oraz  konsultuje problem. Wystawia także indywidualne zalecenia do pracy lub wskazanie na terapię. Na prośbę rodziców nasze Centrum wystawia także pisemną opinię z diagnozy. ​

Rejestracja na diagnozę neurologopedyczną jest bardzo prosta – wystarczy założyć konto, wybrać datę i godzinę spotkania oraz opłacić wizytę. Warto pamiętać, że do wyboru są terminy w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Po zakończonym procesie rejestracji można jeszcze zmienić datę i godzinę spotkania w systemie. Musi się to jednak odbyć najpóźniej do dwóch dni przed planowaną wizytą.