top of page

Psycholog dziecięcy 

Dobry psycholog dziecięcy Kraków

Psycholog

konsultacje

Justyna Bomba - psycholog dziecięcy

Justyna Bomba

psycholog dziecięcy

Szukasz psychologa dziecięcego z Krakowa lub okolicy? Twoje dziecko potrzebuje specjalistycznej pomocy, a Ty wsparcia?  W naszym Centrum Terapii Dziecięcej Toto umówisz je na konsultację i terapię psychologiczną.  

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

Kiedy w życiu pojawiają się trudne sytuacje, konsultacja psychologiczna może pomóc uporządkować emocje, rozwiać wszelkie wątpliwości, spojrzeć na problem z innej perspektywy. W naszym Centrum prowadzimy konsultacje i terapię psychologiczną dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, a także dla rodziców.

Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy rodziców, których dziecko przejawia trudności adaptacyjne, jest nieśmiałe, zalęknione, ma problemy natury emocjonalnej oraz trudności z nauką i koncentracją. Terapia psychologiczna może także pomóc, kiedy dziecko jest agresywne, nie stosuje się do przyjętych zasad społecznych i jest negatywnie nastawione do rówieśników; kiedy od dłuższego czasu ma obniżony nastrój lub często wchodzi w konflikty; a także, kiedy nie mówi w określonych sytuacjach, w których mówienie jest oczekiwane (np. w szkole, w przedszkolu, w obecności określonych osób), natomiast w innych mówi normalnie. Do skorzystania z tej formy pomocy zapraszamy również rodziców, którzy potrzebują wsparcia w procesie wychowawczym. 

Dla kogo potrzebny jest psycholog dziecięcy?

  • Dla rodziców dzieci do 12 roku życia.

  • Dla rodziców odczuwających niepokój o to, czy rozwój ich dziecka przebiega prawidłowo.

  • Dla rodziców zaniepokojonych zachowaniem dziecka.

  • Dla rodziców oraz dzieci z trudnościami adaptacyjnymi w żłobku, przedszkolu lub w szkole.

  • Dla dzieci lękowych, nieśmiałych, z trudnościami w nawiązywaniu relacji rówieśniczych.

  • Dla dzieci z niskim poczuciem własnej wartości, niewiarą w siebie, z negatywnym postrzeganiem samych siebie.

  • Dla rodziców, którzy czują, że potrzebują wsparcia w procesie wychowawczym.

  • Dla dzieci, które prezentują zachowania buntownicze i opozycyjne oraz agresywne.

  • Dla dzieci z trudnościami w opanowywaniu emocji i samoregulacji.

  • Dla rodziców, których dziecko jest w trakcie procesu diagnostycznego w kierunku stwierdzenia niepełnosprawności.

 

Nasze Centrum Terapii Dziecięcej znajduje się w okolicy węzła autostradowego Kraków Modlniczka. Na zajęcia z psychologiem dziecięcym najłatwiej dojechać z Krakowa, Krzeszowic, Zabierzowa i okolic, a także Olkusza, Skawiny i Trzebini. ​

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja z psychologiem dziecięcym to forma wsparcia dla rodziców i dzieci, która może mieć charakter jednorazowy lub cykliczny. Spotkania umawiane są każdorazowo, w zależności od dostępności terminów u terapeuty. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem serwisu internetowego. Po zarejestrowaniu się oraz wybraniu dogodnego terminu, automatycznie zostanie wygenerowana płatność online. Zapisów można dokonywać z maksymalnie dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wizytę można przełożyć najpóźniej dwa dni przed planowanym spotkaniem lub całkowicie odwołać w terminie do 14 dni od dokonania rezerwacji. 

Pierwsza wizyta jest dłuższa i trwa do 80 minut. Prosimy o przyjście Rodzica (Rodziców) bez dziecka, aby omówić problem. Kolejne wizyty trwają 50 minut.

bottom of page