top of page

Logopeda dziecięcy
 

Centrum Toto pod Krakowem 

terapia-logopedyczna-utrwalanie-glosek.jpg

W czym pomagamy?

Jeżeli niepokoi Cię coś w zachowaniu Twojego dziecka, znajdziesz u nas wsparcie w:

Wady wymowy

Autyzm

Niedosłuch

Opóźniony rozwój mowy

Zespół Aspergera

Niepłynność mowy

Martwisz się o rozwój prawidłowej mowy dziecka? W Centrum Terapii Dziecięcej Toto wspieramy Rodziców na wszystkich etapach rozwoju dziecka.

Czym zajmuje się logopeda dziecięcy?

 

W naszych gabinetach logopedycznych prowadzimy terapię dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym oraz szkolnym. Mogą skorzystać z niej wszyscy rodzice, których niepokoi coś w rozwoju dziecka, w jaki sposób ich dziecko mówi bądź to, że mówi mało lub niezrozumiale. Na spotkanie mogą się także umówić wszyscy rodzice, którzy otrzymali od logopedy przedszkolnego informację o potrzebie objęcia dziecka terapią logopedyczną. 

 

Terapia dzieci prowadzona jest metodami opartymi na responsywności (Metoda Floortime, Metoda Hanen). W zakresie wad wymowy współpracujemy ze specjalistami innych dziedzin niż logopedia. Pacjentów obejmujemy holistyczną terapią, która zwiększa efektywność naszych działań oraz skraca czas uzyskania normatywnej wymowy. Paca logopedy oparta jest głównie na zabawie, która wzmacnia rozwój ruchowy dziecka, sprawia radość i doskonale motywuje na każdym etapie terapii zaburzeń mowy.

Dla kogo logopeda dziecięcy?

 

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, lambdacyzm).

  • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

  • Dla dzieci ze skróconym wędzidełkiem (w ramach opieki przed i po zabiegu frenulotomii).

  • Dla dzieci jąkających się.

  • Dla dzieci wielojęzycznych mających problemy z językiem polskim.

  • W przypadku innych zaburzeń mowy.

Jesteśmy także przygotowani do prowadzenia zajęć logopedycznych on-line przy pomocy takich narzędzi jak Skype czy Zoom. Logopeda online udzieli Państwu także konsultacji w przypadkach, kiedy będziecie potrzebowali.

Kim są nasi terapeuci?

Nasz zespół tworzą terapeuci, którzy od lat prowadzą zajęcia terapeutyczne i regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. Doskonale rozumiemy czym jest prawidłowy rozwój dziecka, który obejmuje nie tylko naukę języka polskiego, ale także nabywanie kompetencji społecznych i emocjonalnych.

 

Dobry logopeda, poza doskonałą znajomością etapów rozwoju dziecka, metod terapii i wiedzą na temat języka polskiego, dba także o:

Nasze wartości

Dbamy, aby nasi specjaliści kierowali się wspólnymi wartościami:

Relacje

Staramy się zapewnić pełen komfort pracy naszym terapeutom, aby mogli wejść w odpowiednią relację z dzieckiem.

Wsparcie

Terapie są konsultowane także z innymi specjalistami, m.in. z terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem. Współpracujemy także z ortodontami i fizjoterapeutami.

Kwalifikacje

Nasi terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Opieka

Nasi terapeuci objęci są opieką psychoterapeuty, który pomaga im indywidualnie mierzyć się z wyzwaniami.

Superwizja

Wszystkie przypadki są konsultowane w gronie terapeutów, co pozwala regularnie weryfikować obserwacje i dostosowywać metody.

Metody

Stawiamy na niedyrektywne i oparte na relacji metody.

Konsultacja logopedyczna

  • Wybierz dogodny termin.

  • Zapłać przez Internet (karta lub przelew).

  • Zawsze możesz zmienić datę i godzinę lub całkowicie zrezygnować.

​Konsultacja to spotkanie trwające do 50 minut. Przeznaczona jest dla rodziców dzieci w wieku powyżej 3 lat, których rozwój mowy przebiega nienormatywnie w zakresie artykulacji i objawia się wadami wymowy. Konsultacja logopedyczna będzie także właściwa dla osób, które korzystały wcześniej z terapii i chcą kontrolnie odwiedzić gabinet logopedyczny.