top of page

Logopeda dziecięcy
 

Centrum Toto pod Krakowem 

terapia-logopedyczna-utrwalanie-glosek.jpg

W czym pomagamy?

Jeżeli niepokoi Cię coś w zachowaniu Twojego dziecka, znajdziesz u nas wsparcie w:

Wady wymowy

Autyzm

Niedosłuch

Opóźniony rozwój mowy

Zespół Aspergera

Niepłynność mowy

Martwisz się o rozwój prawidłowej mowy dziecka? W Centrum Terapii Dziecięcej Toto wspieramy Rodziców na wszystkich etapach rozwoju dziecka.

Czym zajmuje się logopeda dziecięcy?

 

W naszych gabinetach logopedycznych prowadzimy terapię dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym oraz szkolnym. Mogą skorzystać z niej wszyscy rodzice, których niepokoi coś w rozwoju dziecka, w jaki sposób ich dziecko mówi bądź to, że mówi mało lub niezrozumiale. Na spotkanie mogą się także umówić wszyscy rodzice, którzy otrzymali od logopedy przedszkolnego informację o potrzebie objęcia dziecka terapią logopedyczną. 

 

Terapia dzieci prowadzona jest metodami opartymi na responsywności (Metoda Floortime, Metoda Hanen). W zakresie wad wymowy współpracujemy ze specjalistami innych dziedzin niż logopedia. Pacjentów obejmujemy holistyczną terapią, która zwiększa efektywność naszych działań oraz skraca czas uzyskania normatywnej wymowy. Paca logopedy oparta jest głównie na zabawie, która wzmacnia rozwój ruchowy dziecka, sprawia radość i doskonale motywuje na każdym etapie terapii zaburzeń mowy.

Dla kogo logopeda dziecięcy?

 

 • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

 • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, lambdacyzm).

 • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

 • Dla dzieci ze skróconym wędzidełkiem (w ramach opieki przed i po zabiegu frenulotomii).

 • Dla dzieci jąkających się.

 • Dla dzieci wielojęzycznych mających problemy z językiem polskim.

 • W przypadku innych zaburzeń mowy.

Jesteśmy także przygotowani do prowadzenia zajęć logopedycznych on-line przy pomocy takich narzędzi jak Skype czy Zoom. Logopeda online udzieli Państwu także konsultacji w przypadkach, kiedy będziecie potrzebowali.

Kim są nasi terapeuci?

Nasz zespół tworzą terapeuci, którzy od lat prowadzą zajęcia terapeutyczne i regularnie podnoszą swoje kwalifikacje. Doskonale rozumiemy czym jest prawidłowy rozwój dziecka, który obejmuje nie tylko naukę języka polskiego, ale także nabywanie kompetencji społecznych i emocjonalnych.

 

Dobry logopeda, poza doskonałą znajomością etapów rozwoju dziecka, metod terapii i wiedzą na temat języka polskiego, dba także o:

Nasze wartości

Dbamy, aby nasi specjaliści kierowali się wspólnymi wartościami:

Relacje

Staramy się zapewnić pełen komfort pracy naszym terapeutom, aby mogli wejść w odpowiednią relację z dzieckiem.

Wsparcie

Terapie są konsultowane także z innymi specjalistami, m.in. z terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem. Współpracujemy także z ortodontami i fizjoterapeutami.

Kwalifikacje

Nasi terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Opieka

Nasi terapeuci objęci są opieką psychoterapeuty, który pomaga im indywidualnie mierzyć się z wyzwaniami.

Superwizja

Wszystkie przypadki są konsultowane w gronie terapeutów, co pozwala regularnie weryfikować obserwacje i dostosowywać metody.

Metody

Stawiamy na niedyrektywne i oparte na relacji metody.

Konsultacja logopedyczna

 • Wybierz dogodny termin.

 • Zapłać przez Internet (karta lub przelew).

 • Zawsze możesz zmienić datę i godzinę lub całkowicie zrezygnować i otrzymać zwrot płatności.

W czasie konsultacji logopeda dziecięcy przeprowadza wywiad z Rodzicem lub Opiekunem, bada dziecko i omawia wszystkie wątpliwości i wskazania do dalszej terapii. To także dobry czas na zadawanie pytań.  W przypadku spotkania z młodszymi dziećmi (głównie poniżej 3 roku życia), złożonych problemów lub potrzeby przygotowania opinii, terapeuta może zalecić odbycie kolejnej wizyty w  w celu wykonania większej liczby testów.

Konsultacja logopedyczna przeznaczona jest także dla Rodziców, którzy korzystali wcześniej z diagnozy lub terapii (w naszej lub innej placówce) i chcą skontrolować mowę dziecka. Zarezerwuj datę i godzinę spotkania. Następnie przekaż niezbędne dane i zapoznaj się ze szczegółowymi warunkami świadczenia usług. Potem już tylko płatność. W przypadku rezygnacji, dokonujemy całkowitego zwrotu opłaty. Pamiętaj, że dzięki  założonemu kontu możesz zmienić termin rezerwacji.

Terapia logopedyczna

 • Gwarancja stałej godziny spotkań do końca roku szkolnego.

 • Regularność zajęć.

 • Płatność z góry za miesiąc.

 • Przekładania zajęć w systemie online.

Główne obszary naszej pracy:

 • terapia wad wymowy,

 • terapia niepłynności mowy (terapia jąkania),

 • terapia opóźnionego rozwoju mowy,

 • wsparcie prawidłowego rozwoju mowy w języku polskim dla dzieci wielojęzycznych

Terapia logopedyczna to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy wtorek o 17:00.  Na pierwszym spotkaniu logopeda dziecięcy wykonuje także diagnozę, o ile nie była przeprowadzana wcześniej. 

Rejestracja na terapię jest równie prosta jak w przypadku diagnozy. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór. W ciągu 24 godzin powinien przyjść e-mail z rachunkiem za bieżący lub kolejny miesiąc. Jeśli któryś dzień z cyklu będzie niedostępny (np. ze względu na wcześniejszą rezerwację), informację o tym  znajdą Państwo w indywidualnym harmonogramie na stronie swojego konta.

Mimo stałych pór spotkań może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach w systemie. W wyjątkowych okolicznościach i za zgodą terapeuty oferujemy także zmianę formy stacjonarnych spotkań na spotkania online. Szczegóły w regulaminie.

Logopeda Zabierzów, Logopeda Krzeszowice

Dojazd do naszego Centrum na zajęcia z logopedą dziecięcym z KrzeszowicZabierzowa zabiera naprawdę niewiele czasu. Przyjeżdżają do nas także osoby szukające logopedy z Olkusza, Trzebini czy Skawiny.

Logopeda Kraków

Dojazd na zajęcia z logopedą dziecięcym z Krakowa nie stanowi wyzwania nawet dla dalszych rejonów. Nasze Centrum zlokalizowane jest blisko obwodnicy. Najbliżej będą mieli do nas mieszkańcy Bronowic czy Mydlnik.

bottom of page