Logopeda dziecięcy

Kraków

Zabierzów

Krzeszowice

Gabinet logopedyczny

diagnoza i terapia

Z całego serca polecam to miejsce! Jest tworzone przez ludzi którym na prawdę zależy na naszych dzieciach. W pomoc dzieciakom wkładają całych siebie często poświęcając więcej niż byśmy się spodziewali...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Szukasz logopedy dziecięcego w Krakowie lub okolicy? Chcesz zapisać swoje dziecko na konsultację ze specjalistą? W Centrum Terapii Dziecięcej Toto umówisz je na diagnozę oraz terapię z zakresu logopedii dziecięcej.

Czym zajmuje się logopeda dziecięcy?


W naszym Centrum logopeda dziecięcy prowadzi terapię dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym oraz szkolnym. Mogą skorzystać z niej wszyscy rodzice, których niepokoi sposób, w jaki ich dziecko mówi bądź to, że mówi mało lub niezrozumiale. Na spotkanie mogą się także umówić wszyscy rodzice, którzy otrzymali od logopedy przedszkolnego informację o potrzebie objęcia dziecka terapią logopedyczną. 


Terapia małych dzieci prowadzona jest metodami opartymi na responsywności (Metoda Floortime, Metoda Hanen). W zakresie wad wymowy współpracujemy ze specjalistami innych dziedzin niż logopedia. Pacjentów obejmujemy holistyczną terapią, która zwiększa efektywność naszych działań oraz skraca czas uzyskania normatywnej wymowy. 

 

Dla kogo logopeda dziecięcy?

 

 • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

 • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, lambdacyzm).

 • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

 • Dla osób ze skróconym wędzidełkiem (w ramach opieki przed i po zabiegu frenulotomii).

 • Dla osób jąkających się.

​Nasze Centrum zlokalizowane jest w pobliżu węzła autostradowego Kraków Modlniczka. Na spotkanie z logopedą dziecięcym najłatwiej dojechać z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic, Olkusza, Skawiny, Trzebini i okolic. 


Jesteśmy także przygotowani do prowadzenia zajęć logopedycznych on-line przy pomocy takich narzędzi jak Skype czy Zoom.
 

Diagnoza logopedyczna

 

 • Wybierz dogodny termin.

 • Zapłać przez Internet (karta lub przelew).

 • Możesz zmienić datę i godzinę lub całkowicie zrezygnować.

Diagnoza logopedyczna w naszym Centrum Terapii to jedno, dłuższe spotkanie. W tym czasie logopeda dziecięcy przeprowadza wywiad z Rodzicem lub Opiekunem i bada dziecko. Następnie przedstawia diagnozę, omawia wszystkie wątpliwości i wskazania do dalszej terapii. To także dobry czas na zadawanie pytań. W razie potrzeby nasze Centrum może wydać diagnozę w formie pisemnej.


Rodzic, za pośrednictwem indywidualnego konta, dokonuje rezerwacji terminu w systemie online nie dalej niż 14 dni do przodu. Później należy dokonać płatności online - kartą lub przelewem. System pozwala także na zarządzanie rezerwacjami. Spotkanie można przełożyć do dwóch dni przed planowaną datą. Wystarczy się zalogować i znaleźć inny wolny termin. 
 

Terapia logopedyczna

 • Gwarancja stałej godziny spotkań do końca roku szkolnego.

 • Regularność zajęć.

 • Płatność z góry za miesiąc.

 • Przekładania zajęć w systemie online.

Terapia logopedyczna to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy wtorek o 17:00. Zwykle trudno ustalić koniec terapii, dlatego przyjmuje się, że trwa ona do końca bieżącego roku szkolnego (obecnie przyjmowane rezerwacje obowiązują do końca wakacji). Terapia trwa także w ferie, z wyjątkiem kilku dni, np. Wigilia czy Sylwester. Na pierwszym spotkaniu logopeda dziecięcy wykonuje także diagnozę, o ile nie była przeprowadzana wcześniej. 

Rejestracja na terapię jest równie prosta jak w przypadku diagnozy. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór. W ciągu 24 godzin powinien przyjść e-mail z potwierdzeniem rezerwacji oraz rachunkiem za bieżący lub kolejny miesiąc. Jeśli któryś dzień z cyklu będzie niedostępny (np. ze względu na wcześniejszą rezerwację), informacja o tym zostanie przesłana w emailu potwierdzającym. Terapia może zakończyć się wcześniej niż przed końcem roku szkolnego – gdy zostaną osiągnięte jej cele lub na wniosek jednej ze stron.

Mimo stałych pór spotkań może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach w systemie. Terminy można przenosić maksymalnie 14 dni do przodu w ramach tego samego miesiąca kalendarzowego. W wyjątkowych okolicznościach i za zgodą terapeuty oferujemy także zmianę formy stacjonarnych spotkań na spotkania online. Szczegóły w regulaminie.