Logopeda dziecięcy

Kraków

Zabierzów

Krzeszowice

Logopeda kraków

Gabinet logopedyczny

diagnoza i terapia

Z całego serca polecam to miejsce! Jest tworzone przez ludzi którym na prawdę zależy na naszych dzieciach. W pomoc dzieciakom wkładają całych siebie często poświęcając więcej niż byśmy się spodziewali...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Szukasz logopedy dziecięcego? Chcesz zapisać swoje dziecko na konsultację ze specjalistą? W Centrum Terapii Dziecięcej Toto umówisz je na diagnozę oraz terapię z zakresu logopedii dziecięcej.

Czym zajmuje się logopeda dziecięcy?


W naszym Centrum logopeda dziecięcy prowadzi terapię dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym oraz szkolnym. Mogą skorzystać z niej wszyscy rodzice, których niepokoi sposób, w jaki ich dziecko mówi bądź to, że mówi mało lub niezrozumiale. Na spotkanie mogą się także umówić wszyscy rodzice, którzy otrzymali od logopedy przedszkolnego informację o potrzebie objęcia dziecka terapią logopedyczną. 


Terapia małych dzieci prowadzona jest metodami opartymi na responsywności (Metoda Floortime, Metoda Hanen). W zakresie wad wymowy współpracujemy ze specjalistami innych dziedzin niż logopedia. Pacjentów obejmujemy holistyczną terapią, która zwiększa efektywność naszych działań oraz skraca czas uzyskania normatywnej wymowy. 

 

Dla kogo logopeda dziecięcy?

 

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, lambdacyzm).

  • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

  • Dla osób ze skróconym wędzidełkiem (w ramach opieki przed i po zabiegu frenulotomii).

  • Dla osób jąkających się.

​Nasze Centrum zlokalizowane jest w pobliżu węzła autostradowego Kraków Modlniczka. Na spotkanie z logopedą dziecięcym najłatwiej dojechać z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic, Olkusza, Skawiny, Trzebini i okolic. 


Jesteśmy także przygotowani do prowadzenia zajęć logopedycznych on-line przy pomocy takich narzędzi jak Skype czy Zoom.

Nasze wartości

Relacje

Staramy się zapewnić pełen komfort pracy naszym terapeutom, aby mogli wejść w odpowiednią relację z dzieckiem. Przeczytaj dlaczego to takie ważne.

Kwalifikacje

Nasi terapeuci posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i regularnie podnoszą swoje kompetencje. Zobacz spejcalistów.

Superwizja

Wszystkie przypadki są konsultowane w gronie terapeutów, co pozwala regularnie weryfikować obserwacje i dostosowywać metody. Przeczytaj o superwizji.

Wsparcie

Terapie są konsultowane także z innymi specjalistami, m.in. z terapeutami integracji sensorycznej, psychologiem. Współpracujemy także z ortodontami i fizjoterapeutami.

Opieka

Nasi terapeuci objęci są opieką psychoterapeuty, który pomaga im indywidualnie mierzyć się z wyzwaniami.

Metody

Przeczytaj dlaczego tak dużo czasu spędzamy na podłodze lub wykorzystujemy nietypowe techniki.

Diagnoza logopedyczna

 

  • Wybierz dogodny termin.

  • Zapłać przez Internet (karta lub przelew).

  • Możesz zmienić datę i godzinę lub całkowicie zrezygnować.

Diagnoza logopedyczna w naszym Centrum Terapii to jedno, dłuższe spotkanie. W tym czasie logopeda dziecięcy przeprowadza wywiad z Rodzicem lub Opiekunem i bada dziecko. Następnie przedstawia diagnozę, omawia wszystkie wątpliwości i wskazania do dalszej terapii. To także dobry czas na zadawanie pytań. W razie potrzeby nasze Centrum może wydać diagnozę w formie pisemnej.


Rodzic, za pośrednictwem indywidualnego konta, dokonuje rezerwacji terminu w systemie online nie dalej niż 21 dni do przodu. Później należy dokonać płatności online - kartą lub przelewem. System pozwala także na zarządzanie rezerwacjami. Spotkanie można przełożyć do dwóch dni przed planowaną datą. Wystarczy się zalogować i znaleźć inny wolny termin.