top of page

Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna Kraków

Zaburzenia integracji sensorycznej

diagnoza i terapia si

Niesamowite miejsce, stworzone z pasją. Otoczenie bliskie naturze. W powietrzu unosi się zapach drewna. Wszystkie pomoce służące do zajęć terapeutycznych są wykonane z materiałów...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

SI

W naszym centrum prowadzimy diagnozę integracji sensorycznej i terapię integracji sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice mogą umówić się na diagnozę jeżeli zauważają u swojego dziecka trudności w zakresie: umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi), opóźnionego rozwoju mowy, trudności w opanowaniu umiejętności szkolnych (problemy dysleksji, dysgrafii, dysortografii, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją uwagi), nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości na bodźce sensoryczne, nadwrażliwości na ruch (negatywna reakcja na ruch, niepewność grawitacyjna, choroba lokomocyjna). Zajęcia z integracji sensorycznej odbywają się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej, a indywidualnie dobrane ćwiczenia stymulują wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, równowagę, dotyk, czucie głębokie (priopriocepcję).

 

 

Dla kogo?

  • Dla dzieci z zaburzeniami koordynacji i równowagi.

  • Dla dzieci niezgrabnych ruchowo.

  • Dla dzieci z trudnościami w naśladowaniu i powtarzaniu sekwencji ruchowych.

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z osłabioną koncentracją uwagi.

  • Dla dzieci z nadpobudliwością psycho-ruchową.

  • Dla dzieci nadwrażliwych lub niedowrażliwych na bodźce sensoryczne.

  • Dla dzieci z niepewnością grawitacyjną oraz chorobą lokomocyjną.

Terapia Integracji Sensorycznej

- Gwarancja stałej pory.

- Regularne spotkania.

- Płatność za miesiąc z góry.

- Możliwość przekładania wizyt.

Terapia to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy poniedziałek o 16:00. 

Rejestracja na terapię jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór w kilku krokach. W ciągu 24 godzin nadejdzie e-mail z potwierdzeniem rezerwacji zawierający rachunek za bieżący lub kolejny miesiąc. W wyjątkowej sytuacji niedostępności jakiegoś dnia w cyklu (np ze względu wcześniejszą rezerwację lub urlop terapeuty), zajęcia nie będą zaplanowane. 

Mimo stałych pór zajęć może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach.  Szczegóły w regulaminie.

Diagnoza SI

Diagnoza SI to seria czterech spotkań,  podczas których terapeuta przeprowadza wywiad z Rodzicem, obserwuje dziecko podczas testów diagnostycznych i konsultuje problemy. Wystarczy wybrać termin pierwszego spotkania, a trzy kolejne zarezerwują się automatycznie w odstępach tygodniowych.

Pod Krakowem

Kilkanaście minut jazdy samochodem od Krakowa w kierunku Krzeszowic, na granicy Zabierzowa - tutaj znajduje się nasze Centrum. Dzięki bliskości autostrady i drogi krajowej nr 79 łatwo do nas trafić także mieszkańcom Trzebini, Olkusza czy Skawiny.

bottom of page