Integracja sensoryczna

Zaburzenia integracji sensorycznej

diagnoza i terapia si

Niesamowite miejsce, stworzone z pasją. Otoczenie bliskie naturze. W powietrzu unosi się zapach drewna. Wszystkie pomoce służące do zajęć terapeutycznych są wykonane z materiałów...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

SI

W naszym centrum prowadzimy diagnozę integracji sensorycznej i terapię integracji sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice mogą umówić się na diagnozę jeżeli zauważają u swojego dziecka trudności w zakresie: umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi), opóźnionego rozwoju mowy, trudności w opanowaniu umiejętności szkolnych (problemy dysleksji, dysgrafii, dysortografii, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją uwagi), nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości na bodźce sensoryczne, nadwrażliwości na ruch (negatywna reakcja na ruch, niepewność grawitacyjna, choroba lokomocyjna). Zajęcia z integracji sensorycznej odbywają się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej, a indywidualnie dobrane ćwiczenia stymulują wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, równowagę, dotyk, czucie głębokie (priopriocepcję).

 

 

Dla kogo?

  • Dla dzieci z zaburzeniami koordynacji i równowagi.

  • Dla dzieci niezgrabnych ruchowo.

  • Dla dzieci z trudnościami w naśladowaniu i powtarzaniu sekwencji ruchowych.

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z osłabioną koncentracją uwagi.

  • Dla dzieci z nadpobudliwością psycho-ruchową.

  • Dla dzieci nadwrażliwych lub niedowrażliwych na bodźce sensoryczne.

  • Dla dzieci z niepewnością grawitacyjną oraz chorobą lokomocyjną.

Terapia Integracji Sensorycznej

- Gwarancja stałej pory.

- Regularne spotkania.

- Płatność za miesiąc z góry.

- Możliwość przekładania wizyt.

Terapia to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy poniedziałek o 16:00. Zwykle trudno ustalić koniec terapii, dlatego przyjmuje się, że trwa ona do końca bieżącego roku szkolnego, także w ferie, z wyjątkiem kilku dni jak np. Wigilia czy Sylwester. Na pierwszych spotkaniach wykonujemy także diagnozę, o ile nie była wcześniej przeprowadzana. 

Rejestracja na terapię jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór w kilku krokach. W ciągu 24 godzin nadejdzie e-mail z potwierdzeniem rezerwacji zawierający rachunek za bieżący lub kolejny miesiąc. W wyjątkowej sytuacji niedostępności jakiegoś dnia w cyklu (np ze względu wcześniejszą rezerwację), zostanie to wyraźnie przekazane w wiadomości potwierdzającej. Terapia może zakończyć się wcześniej niż przed końcem roku szkolnego, np. gdy zostaną osiągnięte jej cele lub na wniosek jednej ze stron. 

Mimo stałych pór zajęć może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach. Terminy można przenosić maksymalnie na dwa tygodnie w przód w ramach tego samego miesiąca kalendarzowego. W wyjątkowych okolicznościach i za zgodą terapeuty oferujemy także zmianę formy spotkań na online - dotyczy to zwłaszcza sytuacji związanych z profilaktyką anty-covid . Szczegóły w regulaminie.

Diagnoza SI

Diagnoza SI to seria trzech spotkań (w rzadkich przypadkach czterech),  podczas których terapeuta przeprowadza wywiad z Rodzicem, obserwuje dziecko podczas testów diagnostycznych i konsultuje problemy. Wystarczy wybrać termin pierwszego spotkania, a dwa kolejne zarezerwują się automatycznie w odstępach tygodniowych.

  • 300 Polish zlotys

Pod Krakowem

Kilkanaście minut jazdy samochodem od Krakowa w kierunku Krzeszowic, na granicy Zabierzowa - tutaj znajduje się nasze Centrum. 

Szukasz kontaktu?

Zapraszamy do korzystania z formularza lub kontaktu telefonicznego. Zapraszamy też do wizyty osobistej! Nie znajdziecie u nas jednak recepcji, ale będziecie mogli spędzić czas wśród roślin w poczekalni.

Centrum Terapii Dziecięcej Toto

Logopeda - Terapia SI - Psycholog

Zabierzów - Krzeszowice - Kraków

ul. Zielona 1a/6

32-082 Bolechowice k. Zabierzowa

+48662323663

  • Facebook