W czym
pomagamy?
Jeżeli niepokoi Cię coś w zachowaniu Twojego dziecka – u nas znajdziesz wsparcie m.in. w poniższych obszarach

Zaburzenia koordynacji i równowagi
Problemy z koordynacją i równowagą mogą mieć wiele podłoży, w tym także zaburzenia procesów integracji sensorycznej.

Autyzm
Autyzm nie jest chorobą, więc nie można go leczyć. Istnieją jednak metody, dzięki którym ułatwiamy dzieciom funkcjonowanie.

Niezgrabność ruchowa
Niektórym zaburzeniom procesów integracji sensorycznej towarzyszą m.in. niezgrabność ruchowa czy trudności w naśladowaniu i powtarzaniu sekwencji ruchowych.


Opóźniony rozwój mowy
W terapii dzieci z ORM wykorzystujemy zabawę jako środek do nawiązania relacji i rozwijania komunikacji.

Zespół Aspergera
Zespół Aspergera, podobnie jak Autyzm, nie podlega leczeniu. Dajemy jednak dzieciom narzędzia do komunikacji i uczymy funkcjonować z innymi.

Słaba koncentracja uwagi
Nadwrażliwość lub niedowrażliwość na bodźce sensoryczne może objawiać się w postaci obniżonej koncentracji uwagi. Dzięki terapii SI możemy rozwiązać część z tym problemów.

Czym jest integracja sensoryczna?
W naszym centrum prowadzimy diagnozę integracji sensorycznej i terapię integracji sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice mogą umówić się na diagnozę jeżeli zauważają u swojego dziecka trudności w zakresie: umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi), opóźnionego rozwoju mowy, trudności w opanowaniu umiejętności szkolnych (problemy dysleksji, dysgrafii, dysortografii, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją uwagi), nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości na bodźce sensoryczne, nadwrażliwości na ruch (negatywna reakcja na ruch, niepewność grawitacyjna, choroba lokomocyjna).
Zajęcia z integracji sensorycznej odbywają się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej, a indywidualnie dobrane ćwiczenia stymulują wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, równowagę, dotyk, czucie głębokie (priopriocepcję).
Napisz do nas jeśli Twoje dziecko...
01
Ma zaburzeniami koordynacji i równowagi
02
Jest niezgrane ruchowo
03
Ma trudności w naśladowaniu sekwencji ruchowych
04
Jest nadwrażliwe na bodźce sensoryczne
06
Przejawia osłabioną koncentrację uwagi
Pomożemy Twojemu dziecku pokonać wyzwania sensoryczne w przyjaznej i wspierającej atmosferze, poprzez zabawę i angażujące zajęcia. Dokładamy starań, aby każda wizyta przynosiła stopniowe postępy, będąc jednocześnie świadomym, że trwały rozwój wymaga cierpliwości i długofalowego zaangażowania.
Diagnoza SI

- 800 złotych polskich
Czym jest diagnoza zaburzeń procesów integracji sensorycznej?
Diagnoza SI to seria czterech spotkań, podczas których terapeuta przeprowadza wywiad z Rodzicem, obserwuje dziecko podczas testów diagnostycznych i konsultuje problemy. Wystarczy wybrać termin pierwszego spotkania, a trzy kolejne zarezerwują się automatycznie w odstępach tygodniowych.
Pracujemy w rytmie Twojej rodziny
Wiemy, jak trudno pogodzić ogrom obowiązków, dlatego nasze centrum działa nie tylko z myślą o komforcie i potrzebach Twojego dziecka, ale również całej rodziny.
01
Gwarancja
stałej pory
Oferujemy ustalony grafik dla stałej, wygodnej organizacji Twojego czasu.
06
Regularne spotkania
Dbamy o zachowanie stałości wizyt, ponieważ wiemy, jak ważna jest dla dzieci rutyna i przewidywalność.
02
Możliwość spotkań on-line
Dzięki opcji konsultacji online, terapia może trwać niezależnie od Twojej lokalizacji.
03
Możliwość przekładania wizyt
Rozumiemy, że życie jest nieprzewidywalne, dlatego dajemy Ci możliwość łatwego przesunięcia wizyty.
04
Komfortowe wnętrza
Nasz intuicyjny system rezerwacji online sprawia, że umówienie wizyty jest łatwe i szybkie.
05
Relacje na pierwszym miejscu
Priorytetem dla nas jest zbudowanie trwałej i pozytywnej relacji z Twoim dzieckiem.
Terapia integracji sensorycznej - cykl

- 160 zł / spotkanie
Czym jest terapia SI?
Terapia to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy poniedziałek o 16:00.
Rejestracja na terapię jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór w kilku krokach. W ciągu 24 godzin nadejdzie e-mail z potwierdzeniem rezerwacji zawierający rachunek za bieżący lub kolejny miesiąc. W wyjątkowej sytuacji niedostępności jakiegoś dnia w cyklu (np ze względu wcześniejszą rezerwację lub urlop terapeuty), zajęcia nie będą zaplanowane.
Mimo stałych pór zajęć może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach. Szczegóły w regulaminie.
Aby rozpocząć terapię należy wykonać wcześniej diagnozę - w naszej lub innej placówce. Dokument obejmujący podsumowanie nie może być jednak starszy niż 12 miesięcy.
Poznaj naszych terapeutów SI
Nasi terapeuci SI to doświadczeni profesjonaliści z pasją do pomagania dzieciom w osiągnięciu pełni swojego potencjału. Poznaj ludzi, którzy z zaangażowaniem i empatią podchodzą do swojej pracy, tworząc indywidualne plany terapeutyczne dla Twojego dziecka. Dowiedz się więcej o ich kwalifikacjach, doświadczeniu i tym, jak mogą pomóc przezwyciężaniu problemów Twojego dziecka.

Sabina Baranowska
neurologopeda, terapeuta SI
Jestem neurologopedką i założycielką Centrum Terapii Dziecięcej Toto, absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (logopedia) oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (neurologopedia). Jestem także członkinią Polskiego Związku Logopedów oraz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Od 16 lat pracuję z dziećmi, a jednym z moich najciekawszych doświadczeń zawodowych była praca z dziećmi niesłyszącymi na maleńkiej afrykańskiej wyspie Zanzibar. W 2013 r. otworzyłam swój gabinet, który w 2020 r. przekształcił się w Centrum Terapii Dziecięcej Toto.

Gabriela Kobos
terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta zajęciowy, technik masażu
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku terapia zajęciowa oraz studiów podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej, a także dyplomowaną masażystką. Podczas pracy zawodowej i licznych praktyk studenckich zdobyłam doświadczenie prowadząc zajęcia między innymi z dziećmi ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, afazją i z trudnościami w uczeniu się...

Magdalena Kulka-Kłeczek
terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kierunek: pedagogika specjalna) oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uzyskałam także certyfikat terapeutki integracji sensorycznej Polskiego Towarzystwa Terapeutów Integracji Sensorycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi doświadczającymi trudności w komunikacji i interakcjach społecznych...
Doskonała lokalizacja
Integracja sensoryczna Kraków, Zabierzów, Krzeszowice
Dojazd do naszego Centrum na zajęcia z terapeutą SI z Krzeszowic i Zabierzowa zabiera naprawdę niewiele czasu. Przyjeżdżają do nas także osoby szukające logopedy z Olkusza, Trzebini czy Skawiny.
Dojazd na zajęcia terapii integracji sensorycznej z Krakowa nie stanowi wyzwania nawet dla dalszych rejonów. Nasze Centrum zlokalizowane jest blisko obwodnicy. Najbliżej będą mieli do nas mieszkańcy Bronowic czy Mydlnik.
Blog
Zajrzyj na naszego bloga, gdzie znajdziesz praktyczne porady i ciekawostki dotyczące rozwoju Twojego dziecka.
+1600
tylu pacjentom pomogliśmy
+24 000
przeprowadzonych spotkań
12
zatrudnionych specjalistów