Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna Kraków

Zaburzenia integracji sensorycznej

diagnoza i terapia si

Niesamowite miejsce, stworzone z pasją. Otoczenie bliskie naturze. W powietrzu unosi się zapach drewna. Wszystkie pomoce służące do zajęć terapeutycznych są wykonane z materiałów...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

SI

W naszym centrum prowadzimy diagnozę integracji sensorycznej i terapię integracji sensorycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice mogą umówić się na diagnozę jeżeli zauważają u swojego dziecka trudności w zakresie: umiejętności ruchowych (słaba koordynacja ruchowa, opóźniony rozwój ruchowy, trudności z utrzymaniem równowagi), opóźnionego rozwoju mowy, trudności w opanowaniu umiejętności szkolnych (problemy dysleksji, dysgrafii, dysortografii, kłopoty z zapamiętywaniem i koncentracją uwagi), nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), nadwrażliwości lub zbyt małej wrażliwości na bodźce sensoryczne, nadwrażliwości na ruch (negatywna reakcja na ruch, niepewność grawitacyjna, choroba lokomocyjna). Zajęcia z integracji sensorycznej odbywają się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej, a indywidualnie dobrane ćwiczenia stymulują wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, równowagę, dotyk, czucie głębokie (priopriocepcję).

 

 

Dla kogo?

  • Dla dzieci z zaburzeniami koordynacji i równowagi.

  • Dla dzieci niezgrabnych ruchowo.

  • Dla dzieci z trudnościami w naśladowaniu i powtarzaniu sekwencji ruchowych.

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z osłabioną koncentracją uwagi.

  • Dla dzieci z nadpobudliwością psycho-ruchową.

  • Dla dzieci nadwrażliwych lub niedowrażliwych na bodźce sensoryczne.

  • Dla dzieci z niepewnością grawitacyjną oraz chorobą lokomocyjną.

Terapia Integracji Sensorycznej

- Gwarancja stałej pory.

- Regularne spotkania.

- Płatność za miesiąc z góry.

- Możliwość przekładania wizyt.

Terapia to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy poniedziałek o 16:00. Zwykle trudno ustalić koniec terapii, dlatego przyjmuje się, że trwa ona do końca bieżącego roku szkolnego (obecnie przyjmujemy rezerwacje na terapie na okres do 31. sierpnia), także w ferie, z wyjątkiem kilku dni jak np. Wigilia czy Sylwester. Na pierwszych spotkaniach wykonujemy także diagnozę, o ile nie była wcześniej przeprowadzana. 

Rejestracja na terapię jest prosta i szybka. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór w kilku krokach. W ciągu 24 godzin nadejdzie e-mail z potwierdzeniem rezerwacji zawierający rachunek za bieżący lub kolejny miesiąc. W wyjątkowej sytuacji niedostępności jakiegoś dnia w cyklu (np ze względu wcześniejszą rezerwację), zostanie to wyraźnie przekazane w wiadomości potwierdzającej. Terapia może zakończyć się wcześniej niż przed końcem roku szkolnego, np. gdy zostaną osiągnięte jej cele lub na wniosek jednej ze stron. 

Mimo stałych pór zajęć może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach. Terminy można przenosić maksymalnie na dwa tygodnie w przód w ramach tego samego miesiąca kalendarzowego. Szczegóły w regulaminie.