Logopeda

Gabinet logopedyczny

diagnoza i terapia

Z całego serca polecam to miejsce! Jest tworzone przez ludzi którym na prawdę zależy na naszych dzieciach. W pomoc dzieciakom wkładają całych siebie często poświęcając więcej niż byśmy się spodziewali...

Czytaj wszystkie opinie na Google!

Czy tylko wady wymowy... ?

W naszym centrum prowadzimy terapię logopedyczną dla dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym oraz szkolnym. Rodzice mogą umówić się na spotkanie, jeśli niepokoi ich sposób, w jaki dziecko mówi, to że mówi mało lub niezrozumiale, jeżeli otrzymali od logopedy przedszkolnego informację o potrzebie objęcia dziecka terapią logopedyczną. Terapia małych dzieci prowadzona jest metodami opartymi na responsywności (Metoda Floortime, Metoda Hanen), natomiast w zakresie wad wymowy współpracujemy ze specjalistami innych dziedzin niż logopedia obejmując pacjenta holistyczną terapią, która zwiększa efektywność naszych działań oraz skraca czas uzyskania normatywnej wymowy. 

 

Dla kogo?

  • Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy.

  • Dla dzieci z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm, lambdacyzm).

  • Dla dzieci z niedosłuchem oraz dzieci niesłyszących.

  • Dla osób ze skróconym wędzidełkiem (w ramach opieki przed i po zabiegu frenulotomii).

  • Dla osób jąkających się.

​Jesteśmy także przygotowani do prowadzenia zajęć logopedycznych on-line przy pomocy takich narzędzi jak Skype czy Zoom.

Diagnoza logopedyczna

 -Wybierz termin.

- Zapłać przez Internet (karta lub przelew).

- Możesz zmienić datę i godzinę lub zrezygnować.

Diagnoza to jedno dłuższe spotkanie. Terapeuta w tym czasie przeprowadza wywiad z Rodzicem lub Opiekunem i bada dziecko. Efektem jest przedstawienie diagnozy Rodzicowi, omówienie wszystkich wątpliwości i wskazania do dalszej terapii. To dobry czas na zadawanie pytań. W razie potrzeby możemy wydać także diagnozę w formie pisemnej. 

Rodzic, przy użyciu założonego konta, dokonuje rezerwacji terminu w systemie online, nie dalej niż na 14 dni naprzód. Potem płatność... i to wszystko! Dzięki możliwości zarządzania rezerwacjami, spotkanie można przełożyć do dwóch dni przed terminem. Wystarczy się zalogować i znaleźć inny wolny termin.​

Terapia logopedyczna

- Gwarancja stałej godziny do końca roku szkolnego.

- Regularność zajęć.

- Płatność z góry za miesiąc.

- Przekładania zajęć przy pomocy konta.

Terapia to seria zajęć, które odbywają się zawsze tego samego dnia tygodnia o tej samej godzinie, np. w każdy wtorek o 17:00. Zwykle trudno ustalić koniec terapii, dlatego przyjmuje się, że trwa ona do końca bieżącego roku szkolnego, także w ferie, z wyjątkiem kilku dni jak np. Wigilia czy Sylwester. Na pierwszych spotkaniach wykonujemy także diagnozę, o ile nie była wcześniej przeprowadzana. 

Rejestracja na terapię jest równie prosta jak w przypadku diagnozy. Wystarczy wybrać termin pierwszych zajęć i potwierdzić wybór w kilku krokach. W ciągu 24 godzin powinien nadejść e-mail z potwierdzeniem rezerwacji zawierający rachunek za bieżący lub kolejny miesiąc. W wyjątkowej sytuacji niedostępności jakiegoś dnia w cyklu (np ze względu wcześniejszą rezerwację), zostanie to wyraźnie przekazane w wiadomości potwierdzającej. Terapia może zakończyć się wcześniej niż przed końcem roku szkolnego, np. gdy zostaną osiągnięte jej cele lub na wniosek jednej ze stron. 

Zmiany terminów? Mimo stałych pór zajęć może się zdarzyć, że dziecko nie będzie mogło wziąć udziału w zajęciach. Wizyta u lekarza? Wyjazd do babci? Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem (2 dni) dokonać zmiany w rezerwacjach. Terminy można przenosić maksymalnie na dwa tygodnie w przód w ramach tego samego miesiąca kalendarzowego. W wyjątkowych okolicznościach i za zgodą terapeuty oferujemy także zmianę formy spotkań na online . Szczegóły w regulaminie.

Jak trafić z Krakowa, Zabierzowa, Krzeszowic...

Dojazd z Krakowa zajmuje kilkanaście minut, podobnie z Krzeszowic czy innych miejscowości Gminy Zabierzów. 

Szukasz kontaktu?

Zapraszamy do korzystania z formularza! Kontakt telefoniczny jest ograniczony, ale obiecujemy oddzwaniać. Zapraszamy też do wizyty osobistej! Nie znajdziecie u nas jednak recepcji, ale będziecie mogli spędzić czas wśród roślin w poczekalni.

Centrum Terapii Dziecięcej Toto

Logopeda - Terapia SI - Psycholog

Zabierzów - Krzeszowice - Wielka Wieś

ul. Zielona 1a/6

32-082 Bolechowice k. Zabierzowa

+48 662 323 663

  • Facebook